envicentrum PRO KRAJINU Vysoké Pole

Spustili jsme nové webové stránky!

Výlety pro dospělé

V našem EnviCentru se nezaměřujeme jenom na děti ve školkách a žáky ve školách. Vítáni jsou u nás také dospělí. Ať už se jedná o klub maminek s dětmi, klub turistů, klub seniorů, spolek žen či jiný typ organizace. I těmto skupinám, které mají alespoň malý zájem o přírodu a tradice, máme co nabídnout. Přijeďte si vychutnat staronové zážitky a klid na našem EnviCentru Pro krajinu ve Vysokém Poli. Nabídka programů níže.

Nabídka programů k tisku: nabidka-programu-nejen-pro-seniory (1.9 MB)

Bylinková cesta zdraví – babky kořenářky a dědové kořenáři

Naše Vysocká babka kořenářka by ráda rozšířila řady kořenářek a kořenářů u nás na Valašsku. Vysocká babka Vám vypoví pověsti a báje, které se k navštívenému místu vztahují.

#

Bylinky pro radost i starost – pokročilí kořenáři

Mnozí z Vás už se nejednou zastavili uprostřed louky, aby se porozhlédli, odkud vychází ta libá vůně mateřídoušky nebo dobromysli. Vůně však není to jediné, co bylinky umí. Pojďte si na vlastní kůži a chuť a oči vyzkoušet, co dalšího bylinky svedou.

#

Chleba z pece

V dnešní době už stěží narazíme v našich domovech na pec jakou měli naši předci. Na pec, která vytopila chalupu, ve které se dala upéct svatomartinská husa, za kterou se dalo zalézt a třeba na ní i přespat. A na pec, ve které by bylo možné upéct deset pecnů chleba už vůbec nenatrefíme.

#

Na Statku

Jaká zvířata chováme na statku? Co mají zvířata ráda a co od nás potřebují? Jak pomáhají hospodářská zvířata nám? Jak se liší nohy slepice a husy? Určitě už víte. Přijeďte na exkurzi po našem valašském hospodářství.

#

Ovčí vlnění

Jaké jsou tradice v Bílých Karpatech a jak s nimi souvisejí ovečky? To si všechno povíme na tomto programu, kde budeme poznávat zaniklá i stará řemesla a řemesla s novou tváří.

#

Velikonoce na Valašsku

Na velikonočním programu se návštěvníci dozví, proč se říká poslední neděli před Velikonocemi Květná a proč se na Velký pátek nesmělo prát prádlo? Jak to, že se má na Škaredou středu každý usmívat a k čemu je půst? Tyto i další zajímavosti o velikonočním období vyslechnou návštěvníci, které na přelomu března a dubna zamíří do chaloupky na Envicentru ve Vysokém Poli nebo na Kosenku ve Valašských Kloboukách.

#

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Aktuální počasí

dnes, středa 27. 9. 2023
skoro jasno 25 °C 13 °C
čtvrtek 28. 9. skoro jasno 24/13 °C
pátek 29. 9. slabý déšť 18/10 °C
sobota 30. 9. oblačno 20/9 °C